Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

  • Технології та виробництво
20.04.2023

В ідеальному світі людина завжди повинна мати можливість дихати чистим повітрям. Однак реальність інакша. Повітря в деяких регіонах забруднене, а люди проводять все більше часу в приміщеннях. Отже, необхідні ефективні вентиляційні системи, які дбають про вплив на довкілля.

Функції систем вентиляції

• Контроль забруднень. Поширений стереотип, що в густонаселених містах зовнішнє повітря більш забруднене, ніж всередині приміщень. Насправді в багатьох випадках якраз навпаки. Тому важливо якомога частіше провітрювати приміщення, видаляючи зайву вологість, неприємні запахи, скупчення бактерій тощо. Системи вентиляції забезпечують надходження в приміщення відфільтрованого повітря кращої якості.

• Регулювання повітря. Контрольована механічна вентиляція дає змогу регулювати повітряний потік у приміщеннях як для систем, що потребують лише загального оновлення, так і для таких, де оновлення відбуватиметься через підвищення чи зниження тиску. Це характеристика, яка забезпечує високий рівень ефективності роботи системи певного типу.

• Зменшення вологості та конденсату. Високий рівень вологості та конденсат – це умови, яких ми зазвичай хочемо уникати всередині житлових будинків, громадських та комерційних приміщень, оскільки вони є основними причинами появи цвілі й неприємних запахів, які псують усі типи матеріалів усередині та спричинюють розвиток бактерій і появу хвороб. Правильний вибір вентиляційних систем допомагає зменшити ці ризики.

• Зниження температури. У приміщеннях, де розташовані машини чи системи, що виробляють тепло, температура зазвичай підвищена. Це створює несприятливі умови для перебування там людей. Відповідна вентиляція виводить таке перегріте повітря, і люди працюють у комфорті.

• Користь для здоров’я : Правильна вентиляція позитивно впливає на здоров’я людей, оскільки вона дає змогу видаляти забруднювачі, які спричинюють головний біль, алергію, астму, висипи на шкірі та синусит.

 

Як правильно користуватися вентиляційними системами

4 прості рекомендації для ефективної вентиляції.

1. Вмикайте вентиляційну систему щоразу, коли готуєте на кухні, користуєтеся ванною й туалетом. Лишайте систему ввімкненою на 10-30 хвилин після того, як виходите з кімнати. Якщо є потреба постійної циркуляції повітря, можна навіть не вимикати вентиляцію, а встановити перемикач на низьку швидкість.

2. Вентилятор у витяжному каналі на кухні має вмикатися разом із витяжкою під час приготування їжі. Тоді всі гастрономічні запахи та пара не будуть накопичуватися під стелею та псувати покриття і шкодити здоров’ю, а витягуватимуться через вентиляційну систему.

3. Оберіть моделі з датчиками вологості. Вони забезпечать правильну вентиляцію без вашого втручання: автоматично увімкнуться, коли рівень вологості перевищить встановлений показник, та вимкнуться, коли рівень вологості знизиться до норми.

4. Встановіть моделі з таймером. Вони зручні, бо вам не потрібно буде щоразу пам’ятати про те, щоб вчасно вимкнути систему, коли виходите з приміщення. Залежно від налаштувань, вона вимкнеться автоматично.

 

Чистота – запорука ефективності вентиляції

Завдання вентиляційної система ― виводити бруд, вологість, кіптяву, дим, гаряче повітря. Це означає, що вона сама потребує регулярного обслуговування, щоб ефективно працювати на повну потужність.

 

Які ознаки того, що вентиляційну систему необхідно очистити?

Насамперед, ви почуєте, що збільшився рівень шуму, а ефективність знизилася ― запахи не виводяться. Логічно, якщо система шумить, значить щось заблокувало повітряні шляхи. Цілком можливо, що це бруд, що накопичився за певний період роботи.

 

Що робити?

Очистіть витяжні шахти, вимийте решітки, перевірте роботу вентиляторів, замініть фільтри (для систем, де вони передбачені).

Якщо після очищення шум не зникає, зверніться в сервісну службу. Можливо, виникла проблема в роботі мотора.

 

Отже.

Витяжна вентиляція у квартирах, житлових будинках, а також громадських, офісних, торговельних і виробничих приміщеннях ― це ефективний спосіб покращити якість повітря та зменшити ризики проблем зі здоров’ям. Правильний тип вентиляції, відповідний параметрам та потребам вашого приміщення, забезпечить чистим повітрям, необхідним вам та іншим людям для комфортного перебування всередині. Все що потрібно – правильний вибір системи, професійне встановлення, дотримання правил користування та своєчасне обслуговування.

Виникли запитання?

Наші спеціалісти завжди раді допомогти вам професійною порадою за номером +38 067 442 87 80.

Популярні блоги

22.05.2023

Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

Капілярна вологість — це явище, коли вода піднімається вгору через пори і проникнення в мікроскопічні тріщини в матеріалах, таких як цегла, бетон або штукатурка. Це може призводити до появи вологості, плям, пошкоджень матеріалів, появи плісняви та інших проблем. Ми підготували основні рекомендації, які допоможуть вам боротися з цим явищем у Вашому приміщенні.

Читати більше
09.05.2023

Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

Розповідаємо про сучасні стандарти вентиляції та важливість збереження чистого повітря в приміщеннях. Дамо відповідь на питання, які параметри повітря повинні бути контрольовані та які показники впливають на якість повітря в будівлях. Ознайомимо з сучасними технологіями вентиляції та їх ефективністю. Наголошуємо на тому, що забезпечення чистого повітря в приміщеннях має велике значення для здоров'я людей та підвищенні продуктивності роботи.

Читати більше
28.04.2023

Як правильно провітрювати приміщення?

Для чого провітрювати приміщення? І яка в цьому користь? Які практичні поради та на які фактори потрібно опиратись, щоб почувати себе комфортно у приміщенні.

Читати більше
20.04.2023

Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

Важливість систем вентиляції для забезпечення здорового та комфортного середовища в житлових приміщеннях. Розглянемо, які шкідливі речовини можуть знаходитися в повітрі, які проблеми можуть виникнути, якщо система вентиляції працює не належним чином. Також дамо практичні поради щодо обслуговування та підтримки ефективності систем вентиляції, які забезпечують чисте та здорове повітря для добробуту та комфорту.

Читати більше
11.04.2023

Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

Як правильно обрати систему вентиляції для будинку? Віддати перевагу однопотоковій чи двопотоковій системі? Як правильно розібратися в характеристиках? Та що таке однопотокова та двопотокова система вентиляції? Сьогодні ми дамо відповіді на основні питання, які з'являються під час вибору системи вентиляції.

Читати більше
22.08.2022

Як правильно обрати витяжний вентилятор

Конфігурація багатьох будинків та квартир включає внутрішні ванні кімнати, без вікон зі штучним освітленням. В таких кімнатах необхідно забезпечити вентиляцію, що не завжди досягається природними системами, тому установка витяжки буде найкращим рішенням. Пропонуємо розібратись з можливими варінтами побутових витяжних вентиляторів.

Читати більше
23.05.2022

Технологія SILENT від бренду Soler&Palau

Для S&P було недостатньо створити найтихіший вентилятор в світі. Інженери прагнули спроектувати досконалий і унікальний продукт. Щоб його безшумна робота відповідала заявленим характеристикам навіть після 5 років активного використанняякий. При цьому, він має бути доступний в середньому ціновому діапазоні. І їм це вдалось.

Читати більше

Каталог