Як правильно провітрювати приміщення?

  • Поради для наших клієнтів
28.04.2023

Насамперед, давайте розглянемо, навіщо це робити. Що дає нам провітрювання? Пропонуємо порахувати, скільки факторів забруднення повітря у наших помешканнях:

1. кожен видих ― це викид в повітря CO₂, вірусів та бактерій;
2. приймаємо душ ― з’являється пара від гарячої води;
3. готуємо їжу ― виділяються неприємні запахи, жири й пара;
4. кожне користування туалетом ― це хімічні випари;
5. прання та прибирання ― забруднення повітря надзвичайно агресивними хімічними речовинами.

Навіть якщо в квартирі чи будинку нікого немає, повітря насичується пилом, випарами хімічних речовин, адже навіть запаковані пральні та мийні засоби виділяють шкідливі речовини, додайте ще формальдегід, що постійно виділяється з меблів ― і зрозумієте, що поради лікарів частіше провітрювати приміщення мають серйозні причини. 

Які бувають рівні забруднення повітря в приміщеннях та чим це загрожує?

Найпоширенішим забруднювачем повітря є CO₂. Вплив на здоров’я залежить від концентрації. Таблиця нижче дає поняття, як зі збільшенням кількості CO₂ в повітрі змінюється самопочуття людини.

таблиця вугекислого газу

Сьогодні можна придбати датчики для визначення концентрації як змішаних шкідливих речовин, так і конкретного забруднювача. Вони мають певний тип звукового, візуального або електричного сигналу, який попереджає про перевищення концентрації, що дає змогу вчасно вжити заходів для зменшення концентрації забруднювача.

Важливо розуміти, що час також є важливим фактором. Якщо людина перебуває у приміщенні з рівнем концентрації CO₂ 2500 ppm 1 годину на добу ― вона може відчути дискомфорт чи легке погіршення самопочуття, але якщо вона перебуває в такому забрудненому приміщенні 8 годин (повний робочий день) або не виходить із цього приміщення більше доби, це вже серйозний ризик для її здоров’я.

Віруси й бактерії ― це також забруднювачі повітря. Ризик зараження залежить як від концентрації, так і від часу перебування в приміщеннях, забруднених ними. Наприклад, якщо 10 дітей у садку провели в контакті із однією хворою дитиною цілий день, то ризик заразитися в них достатньо високий. А от якщо би вони зіткнулися з цією хворою дитиною на прийомі в лікаря, де були в одному приміщенні лише 20 хвилин, ризик зараження був би значно нижчим. 

Звичайно, якщо в одній лікарняній палаті перебуває 5 заражених вірусом хворих, то навіть короткий час перебування в цій палаті, наприклад, ті ж самі 20 хвилин, ― є серйозним ризиком для персоналу лікарні (лікарів та медичних сестер).

Щоб знизити ризики рівня зараження, згідно зі стандартом ЄС, потрібно робити понад 6 змін повітря на годину. Звичайно, це не означає, що кожні 5 хвилин потрібно всім виходити з приміщення, щоб його провітрити. Це значить, що має працювати якісна вентиляційна система, яка забезпечує якісну зміну повітря без істотного впливу на тепловий комфорт людей, які перебувають у цьому приміщенні.

Який потік повітря необхідний для вашого житла

Щоб визначити швидкість потоку, необхідну для прийнятної якості повітря в приміщенні, є три процедури, які виконують спеціалісти, що планують вентиляційні системи за стандартами ЄС.

• Процедура визначення швидкості вентиляції. Розраховується на основі типу приміщення, яке вентилюється. Опорні значення можна взяти з наведених у таблиці

таблиця визначення швидкості вентиляції

Житловий фонд становить 2 особи для студії, квартири-студії або монопростору і 1 особа додається для кожної додаткової кімнати, яка є в квартирі. 

• Процедура якості повітря в приміщенні.

• Процедура природної вентиляції. Визначається розмір необхідних отворів, робочих чи стаціонарних. Будь-який простір, який не відповідає максимальним відстаням від отвору до найвіддаленішої точки повинен бути доповнений механічною вентиляцією за допомогою одного з двох вищезгаданих методів. Розмір цих отворів має становити мінімум 4% чистої займаної площі. (Для розрахунку цих отворів необхідно врахувати ефективну площу кожного типу отвору: чи то фіксовані решітки, чи вікна, що відкриваються чи розсувні двері.)

У випадку механічної вентиляції завжди слід враховувати якість зовнішнього повітря, оскільки, якщо потрібне очищення, слід виключити природну вентиляцію та вибрати впорскування відфільтрованого повітря, щоб уникнути потрапляння забрудненого повітря до приміщення.

У ванних та туалетних кімнатах, де необхідно контролювати неприємні запахи та вологість, швидкість потоку для приватних туалетів становить 15,24 кубічних метрів за хвилину для контролю запаху. Щоб досягти цього показника, час роботи встановлюється залежно від розміру кімнати і додається принаймні 5 хвилин після закінчення використання вентилятора, щоб видалити решту можливих запахів. Для вирішення проблеми вологості корисно, щоб витяжний вентилятор мав датчик вологості, який разом із таймером дає змогу обладнанню контролювати якість повітря, запобігаючи розвитку грибка та цвілі в приміщенні.

Отже, щоб уникнути проблем зі здоров’ям, підтримувати тепловий комфорт та досягнути нормальної якості повітря в приміщенні, необхідно забезпечити хорошу вентиляцію, уникаючи високих концентрацій забруднюючих речовин та запахів.

Популярні блоги

20.03.2024

Реверсивний вентилятор: як купити й не помилитися

Перед тим, як купити реверсивний вентилятор, важливо розуміти, що ви врахували всі важливі характеристики й обрали пристрій правильно. Ефективність роботи припливно-витяжної вентиляції та зручність у користуванні нею залежить від багатьох чинників. Щоб не пропустити жодного важливого моменту, прочитайте статтю «Реверсивний вентилятор: як купити й не помилитися».

Читати більше
06.03.2024

Канальні вентилятори: як розібратися в характеристиках

Як правильно обрати канальний вентилятор для вашого приміщення? Які якості важливі, а за які можна не переплачувати. Про такі важливі параметри, як-от продуктивність, повітряний потік, шум, захист і комплектацію читайте у статті «Канальні вентилятори: як розібратися в характеристиках».

Читати більше
14.02.2024

Маленькі ванні кімнати: як облаштувати вентиляцію

Є одна маленька кімната в квартирі чи будинку — що найчастіше стає джерелом забруднення повітря. Саме тут насамперед з’являється пліснява, запах від якої шириться по всьому домі. Ця кімната — ванна. Дізнайтеся про сучасні рішення для облаштування ефективної вентиляції у ванній, щоб попередити появу цвілі.

Читати більше
24.01.2024

Надмірна вологість у ванній кімнаті: чому вона виникає та на що впливає

На перший погляд, надмірна вологість у ванній кімнаті ㅡ це цілком логічно: гаряча пара осідає на холодних поверхнях, от і утворюються краплі конденсату. Проте, якщо так буде постійно, це призведе до появи плісняви та грибка. А це вже ㅡ серйозна проблема. Чим загрожує надмірна вологість у ванній та як із нею боротися читайте у статті «Надмірна вологість у ванній кімнаті: чому вона виникає та на що впливає».

Читати більше
21.12.2023

Три види сирості у приміщеннях: особливості, причини та як позбутися

Сирі приміщення ― небезпечні. По-перше, перебування в них може спровокувати хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції. По-друге, якщо будівля довго страждає від підвищеного рівня вологості, вона може навіть обвалитися. Усунути сирість не лише можна, це необхідно робити терміново, щоб запобігти серйозним негативним наслідкам. Насамперед потрібно визначити, яким із трьох видів сирості вражене ваше приміщення, що є причиною: вологість через фільтрацію, капілярна вологість чи конденсаційна. Про це та заходи боротьби із сирістю мова в цій статті.

Читати більше
13.12.2023

Чорна п’ятниця на товари Soler & Palau

Акція «Різдвяні знижки» ― це знижки 15% на продукцію іспанського бренду Soler & Palau. 

Читати більше
01.12.2023

Як позбутися плісняви раз і назавжди

Дослідження важливості боротьби з пліснявою та її впливу на здоров'я і середовище вивчається у нашій останній статті. Розбираємося, як уникнути появи цвілі вдома та зберегти комфорт та безпеку для всієї родини. Дізнавайтесь більше про боротьбу з плісняаою у нашій новій статті.

Читати більше
08.11.2023

Три причини, щоб установити датчики якості повітря

У цій статті розглянемо важливість контролю якості повітря в будівлях і визначимо чотири категорії якості повітря згідно з стандартом IDA, залежно від призначення приміщень. Також вкажемо на необхідність використання малошумних витяжних вентиляторів, таких як SILENT DUAL, для покращення якості повітря в вологих приміщеннях та наголосимо на перевагах інтелектуальної регуляції. Завдяки використанню датчиків якості повітря, можливо досягти більш ефективної вентиляції, що призводить до зменшення споживання енергії та поліпшення комфорту в приміщеннях.

Читати більше
01.11.2023

Чорна п’ятниця на товари Soler & Palau

Акція «Чорноп’ятничні закупи» ― це знижки 20% на продукцію іспанського бренду Soler & Palau. 

Читати більше
24.10.2023

Як розрахувати систему вентиляції для промислового складу

На сучасних промислових складах системи вентиляції стають необхідністю. Вони забезпечують оптимальні умови для зберігання товарів та комфорт для працівників. Процес встановлення вентиляційної системи поділяється на два етапи: проєктування та монтаж. Проєктування вимагає ретельного аналізу і розрахунків, щоб відповідати специфічним потребам підприємства. У цій статті надамо огляд методики розрахунку вентиляції та визначемо ключові фактори, які слід враховувати під час процесу. Також підкреслемо важливість відповідності стандартам безпеки та екології, а також вплив вентиляції на продуктивність працівників та витрати підприємства.

Читати більше

Каталог