Як правильно провітрювати приміщення?

  • Поради для наших клієнтів
28.04.2023

Насамперед, давайте розглянемо, навіщо це робити. Що дає нам провітрювання? Пропонуємо порахувати, скільки факторів забруднення повітря у наших помешканнях:

1. кожен видих ― це викид в повітря CO₂, вірусів та бактерій;
2. приймаємо душ ― з’являється пара від гарячої води;
3. готуємо їжу ― виділяються неприємні запахи, жири й пара;
4. кожне користування туалетом ― це хімічні випари;
5. прання та прибирання ― забруднення повітря надзвичайно агресивними хімічними речовинами.

Навіть якщо в квартирі чи будинку нікого немає, повітря насичується пилом, випарами хімічних речовин, адже навіть запаковані пральні та мийні засоби виділяють шкідливі речовини, додайте ще формальдегід, що постійно виділяється з меблів ― і зрозумієте, що поради лікарів частіше провітрювати приміщення мають серйозні причини. 

Які бувають рівні забруднення повітря в приміщеннях та чим це загрожує?

Найпоширенішим забруднювачем повітря є CO₂. Вплив на здоров’я залежить від концентрації. Таблиця нижче дає поняття, як зі збільшенням кількості CO₂ в повітрі змінюється самопочуття людини.

таблиця вугекислого газу

Сьогодні можна придбати датчики для визначення концентрації як змішаних шкідливих речовин, так і конкретного забруднювача. Вони мають певний тип звукового, візуального або електричного сигналу, який попереджає про перевищення концентрації, що дає змогу вчасно вжити заходів для зменшення концентрації забруднювача.

Важливо розуміти, що час також є важливим фактором. Якщо людина перебуває у приміщенні з рівнем концентрації CO₂ 2500 ppm 1 годину на добу ― вона може відчути дискомфорт чи легке погіршення самопочуття, але якщо вона перебуває в такому забрудненому приміщенні 8 годин (повний робочий день) або не виходить із цього приміщення більше доби, це вже серйозний ризик для її здоров’я.

Віруси й бактерії ― це також забруднювачі повітря. Ризик зараження залежить як від концентрації, так і від часу перебування в приміщеннях, забруднених ними. Наприклад, якщо 10 дітей у садку провели в контакті із однією хворою дитиною цілий день, то ризик заразитися в них достатньо високий. А от якщо би вони зіткнулися з цією хворою дитиною на прийомі в лікаря, де були в одному приміщенні лише 20 хвилин, ризик зараження був би значно нижчим. 

Звичайно, якщо в одній лікарняній палаті перебуває 5 заражених вірусом хворих, то навіть короткий час перебування в цій палаті, наприклад, ті ж самі 20 хвилин, ― є серйозним ризиком для персоналу лікарні (лікарів та медичних сестер).

Щоб знизити ризики рівня зараження, згідно зі стандартом ЄС, потрібно робити понад 6 змін повітря на годину. Звичайно, це не означає, що кожні 5 хвилин потрібно всім виходити з приміщення, щоб його провітрити. Це значить, що має працювати якісна вентиляційна система, яка забезпечує якісну зміну повітря без істотного впливу на тепловий комфорт людей, які перебувають у цьому приміщенні.

Який потік повітря необхідний для вашого житла

Щоб визначити швидкість потоку, необхідну для прийнятної якості повітря в приміщенні, є три процедури, які виконують спеціалісти, що планують вентиляційні системи за стандартами ЄС.

• Процедура визначення швидкості вентиляції. Розраховується на основі типу приміщення, яке вентилюється. Опорні значення можна взяти з наведених у таблиці

таблиця визначення швидкості вентиляції

Житловий фонд становить 2 особи для студії, квартири-студії або монопростору і 1 особа додається для кожної додаткової кімнати, яка є в квартирі. 

• Процедура якості повітря в приміщенні.

• Процедура природної вентиляції. Визначається розмір необхідних отворів, робочих чи стаціонарних. Будь-який простір, який не відповідає максимальним відстаням від отвору до найвіддаленішої точки повинен бути доповнений механічною вентиляцією за допомогою одного з двох вищезгаданих методів. Розмір цих отворів має становити мінімум 4% чистої займаної площі. (Для розрахунку цих отворів необхідно врахувати ефективну площу кожного типу отвору: чи то фіксовані решітки, чи вікна, що відкриваються чи розсувні двері.)

У випадку механічної вентиляції завжди слід враховувати якість зовнішнього повітря, оскільки, якщо потрібне очищення, слід виключити природну вентиляцію та вибрати впорскування відфільтрованого повітря, щоб уникнути потрапляння забрудненого повітря до приміщення.

У ванних та туалетних кімнатах, де необхідно контролювати неприємні запахи та вологість, швидкість потоку для приватних туалетів становить 15,24 кубічних метрів за хвилину для контролю запаху. Щоб досягти цього показника, час роботи встановлюється залежно від розміру кімнати і додається принаймні 5 хвилин після закінчення використання вентилятора, щоб видалити решту можливих запахів. Для вирішення проблеми вологості корисно, щоб витяжний вентилятор мав датчик вологості, який разом із таймером дає змогу обладнанню контролювати якість повітря, запобігаючи розвитку грибка та цвілі в приміщенні.

Отже, щоб уникнути проблем зі здоров’ям, підтримувати тепловий комфорт та досягнути нормальної якості повітря в приміщенні, необхідно забезпечити хорошу вентиляцію, уникаючи високих концентрацій забруднюючих речовин та запахів.

Популярні блоги

22.05.2023

Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

Капілярна вологість — це явище, коли вода піднімається вгору через пори і проникнення в мікроскопічні тріщини в матеріалах, таких як цегла, бетон або штукатурка. Це може призводити до появи вологості, плям, пошкоджень матеріалів, появи плісняви та інших проблем. Ми підготували основні рекомендації, які допоможуть вам боротися з цим явищем у Вашому приміщенні.

Читати більше
09.05.2023

Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

Розповідаємо про сучасні стандарти вентиляції та важливість збереження чистого повітря в приміщеннях. Дамо відповідь на питання, які параметри повітря повинні бути контрольовані та які показники впливають на якість повітря в будівлях. Ознайомимо з сучасними технологіями вентиляції та їх ефективністю. Наголошуємо на тому, що забезпечення чистого повітря в приміщеннях має велике значення для здоров'я людей та підвищенні продуктивності роботи.

Читати більше
28.04.2023

Як правильно провітрювати приміщення?

Для чого провітрювати приміщення? І яка в цьому користь? Які практичні поради та на які фактори потрібно опиратись, щоб почувати себе комфортно у приміщенні.

Читати більше
20.04.2023

Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

Важливість систем вентиляції для забезпечення здорового та комфортного середовища в житлових приміщеннях. Розглянемо, які шкідливі речовини можуть знаходитися в повітрі, які проблеми можуть виникнути, якщо система вентиляції працює не належним чином. Також дамо практичні поради щодо обслуговування та підтримки ефективності систем вентиляції, які забезпечують чисте та здорове повітря для добробуту та комфорту.

Читати більше
11.04.2023

Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

Як правильно обрати систему вентиляції для будинку? Віддати перевагу однопотоковій чи двопотоковій системі? Як правильно розібратися в характеристиках? Та що таке однопотокова та двопотокова система вентиляції? Сьогодні ми дамо відповіді на основні питання, які з'являються під час вибору системи вентиляції.

Читати більше
22.08.2022

Як правильно обрати витяжний вентилятор

Конфігурація багатьох будинків та квартир включає внутрішні ванні кімнати, без вікон зі штучним освітленням. В таких кімнатах необхідно забезпечити вентиляцію, що не завжди досягається природними системами, тому установка витяжки буде найкращим рішенням. Пропонуємо розібратись з можливими варінтами побутових витяжних вентиляторів.

Читати більше
23.05.2022

Технологія SILENT від бренду Soler&Palau

Для S&P було недостатньо створити найтихіший вентилятор в світі. Інженери прагнули спроектувати досконалий і унікальний продукт. Щоб його безшумна робота відповідала заявленим характеристикам навіть після 5 років активного використанняякий. При цьому, він має бути доступний в середньому ціновому діапазоні. І їм це вдалось.

Читати більше

Каталог