Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

  • Поради для наших клієнтів
22.05.2023

Підвищена вологість у приміщеннях та протікання ― одна з основних проблем, що впливають на комфорт приміщень і стан здоров’я людей, які в них перебувають. Є кілька чинників небажаної вологості. У цій статті мова піде про капілярну вологу.

 

 

Що таке капілярна вологість

Якщо ви бачите на стінах чи навіть стелі темні плями з білуватими краями, ― це дуже схоже на ознаки капілярної вологи. Плями такого кольору утворюються внаслідок затвердіння мінеральних солей, що є у воді.

 

Звідки береться небажана вода і чому це зветься капілярною вологою?

Капілярність ― фізичне явище. Це ― властивість рідини підніматися вгору, коли вона перебуває всередині каналів дуже малого діаметру. 

Якщо вода постійно збирається в певних частинах підлоги, то вона піднімається вгору по стінах, досягаючи значної висоти. У результаті ми маємо ось такі неестетичні плями, які не лише псують внутрішнє оздоблення, а й шкодять здоров’ю та руйнують будівлю. 

Яку шкоду спричиняє капілярна вологість:

• Відшарування декоративного покриття стіни/стелі: фарба здувається, шпалери відклеюються, плитка відпадає.
• Окислення балок або інших металевих конструкцій.
• Крихкість основи (є випадки, де вона може досягати 50%, багато хто пам’ятає трагічний випадок обвалу багатоквартирного будинку через постійно вологий підвал).
• Короткі замикання та розряди електричного струму, (можуть спричиняти пожежі, якщо в стіні є електричні з’єднання).

Капілярна вологість також є причиною появи комарів, цвілі, грибкової інфекції, неприємного запаху. А це ― сприятливе середовище для хвороб. Люди, що постійно перебувають у таких приміщеннях (живуть, навчаються чи працюють) можуть страждати від алергічних хвороб, астми тощо.

Отже, якщо у приміщенні виявлена капілярна вологість, потрібно терміново вжити ефективних заходів для вирішення проблеми.

 

Що впливає на рівень капілярної вологості

Очевидно, що капілярна вологість може досягати вищого або нижчого рівня. На це впливають такі чинники, як-от:

• температура довкілля;
• рівень поверхневих вод;
• відсоток природних солей, які містить вода;
• рівень застигання солей на стінках;
• діаметр пор стін та їхнього покриття;
• типу фарби або покриття стіни.

Варто враховувати, що капілярна вологість підвищується в місяці з найбільшою інтенсивністю дощів, оскільки в землі накопичується більше води, а рівень випаровування ― нижчий.

 

Де найбільший вплив капілярної вологості

Плями від капілярної вологості зазвичай з’являються в нижній частині стін і на стінах перших поверхів, підвалів, складських приміщень або гаражів. Тобто в тій частині перегородок, яка безпосередньо стикається з ґрунтом. Логічна їхня поява на стінах або підлозі, що контактують із водою, оскільки вони збігаються з люками, санітарними спорудами, колодязями тощо. Як правило, це буває на перших поверхах одноповерхових будинків, на нижніх поверхах або антресольних будинках, а особливо ― в гаражах.

 

Капілярна вологість у гаражах

Ця проблема заслуговує окремого розділу як через частоту, з якою вона виникає, так і через шкоду, що вона може завдати безпеці конструкції всієї будівлі. Як правило, капілярна вологість у гаражах з’являється з двох причин: витік води або контакт із вологою землею .

Найважливіше те, що після виявлення капілярної вологості в гаражі заходи не обмежуються очищенням стін і їх перефарбуванням . Необхідно знайти джерело появи води та запечатати цю область. 

Важливим є встановлення механічної системи вентиляції з контролем по датчику вологості, яка гарантує оновлення повітря та усуває накопичення вологи.

 

Ефективні рішення боротьби з капілярною вологістю

Нові норми будівництва вже включають заходи для запобігання та уникнення капілярної вологи. Ідея в тому, щоб поставити перешкоди, які запобігають проникненню води в стіни. Є два ефективні рішення:

• Фізичні бар’єри . Це найбільш використовувана система в цегляних перегородках. У стіні робиться поперечний розріз і вставляється водонепроникний лист, який не дасть змогу воді перевищити цей рівень.
• Хімічні бар’єри . Він полягає в просочуванні стінок засобами, які блокують явище капілярності, не даючи воді піднятися. Зазвичай це силіконові сполуки, розчинені у воді, які під тиском проникають у найближчу до землі ділянку стіни. Це дуже ефективний метод, якщо забезпечується повна гідроізоляція всієї стіни за допомогою численних отворів на кожній короткій відстані.

Два попередніх рішення не завжди можна реалізувати у вже побудованих спорудах через надзвичайно високу вартість ремонтних робіт або ризик спричинення пошкоджень конструкцій. У цих випадках необхідно буде розглянути інші варіанти, пов’язані з системами вентиляції.

Для боротьби з капілярною вологістю потрібна система, спеціально розроблена для запобігання концентрації води на стінах. Це так звані конвектори, які в основному складаються з пластикових або керамічних трубок, заведених у стіну, що пропускають потік повітря, який виводить внутрішню вологість назовні, гарантуючи, що стіна завжди залишається сухою.

Отже, правильна механічна система вентиляції є найдоступнішим і ефективним рішенням для боротьби з такою небезпечною проблемою, як капілярна вологість. Це ― розумна інвестиція, необхідна для забезпечення якості й довговічності приміщень та здоров’я мешканців.

Популярні блоги

22.05.2023

Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

Капілярна вологість — це явище, коли вода піднімається вгору через пори і проникнення в мікроскопічні тріщини в матеріалах, таких як цегла, бетон або штукатурка. Це може призводити до появи вологості, плям, пошкоджень матеріалів, появи плісняви та інших проблем. Ми підготували основні рекомендації, які допоможуть вам боротися з цим явищем у Вашому приміщенні.

Читати більше
09.05.2023

Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

Розповідаємо про сучасні стандарти вентиляції та важливість збереження чистого повітря в приміщеннях. Дамо відповідь на питання, які параметри повітря повинні бути контрольовані та які показники впливають на якість повітря в будівлях. Ознайомимо з сучасними технологіями вентиляції та їх ефективністю. Наголошуємо на тому, що забезпечення чистого повітря в приміщеннях має велике значення для здоров'я людей та підвищенні продуктивності роботи.

Читати більше
28.04.2023

Як правильно провітрювати приміщення?

Для чого провітрювати приміщення? І яка в цьому користь? Які практичні поради та на які фактори потрібно опиратись, щоб почувати себе комфортно у приміщенні.

Читати більше
20.04.2023

Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

Важливість систем вентиляції для забезпечення здорового та комфортного середовища в житлових приміщеннях. Розглянемо, які шкідливі речовини можуть знаходитися в повітрі, які проблеми можуть виникнути, якщо система вентиляції працює не належним чином. Також дамо практичні поради щодо обслуговування та підтримки ефективності систем вентиляції, які забезпечують чисте та здорове повітря для добробуту та комфорту.

Читати більше
11.04.2023

Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

Як правильно обрати систему вентиляції для будинку? Віддати перевагу однопотоковій чи двопотоковій системі? Як правильно розібратися в характеристиках? Та що таке однопотокова та двопотокова система вентиляції? Сьогодні ми дамо відповіді на основні питання, які з'являються під час вибору системи вентиляції.

Читати більше
22.08.2022

Як правильно обрати витяжний вентилятор

Конфігурація багатьох будинків та квартир включає внутрішні ванні кімнати, без вікон зі штучним освітленням. В таких кімнатах необхідно забезпечити вентиляцію, що не завжди досягається природними системами, тому установка витяжки буде найкращим рішенням. Пропонуємо розібратись з можливими варінтами побутових витяжних вентиляторів.

Читати більше
23.05.2022

Технологія SILENT від бренду Soler&Palau

Для S&P було недостатньо створити найтихіший вентилятор в світі. Інженери прагнули спроектувати досконалий і унікальний продукт. Щоб його безшумна робота відповідала заявленим характеристикам навіть після 5 років активного використанняякий. При цьому, він має бути доступний в середньому ціновому діапазоні. І їм це вдалось.

Читати більше

Каталог