Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

  • Поради для наших клієнтів
11.04.2023

Найвологіша зона квартири чи дому ― ванна. Скільки б не було таких кімнат, дуже важливо завчасно подбати про якісну вентиляцію. Правильна сучасна система обмежить утворення конденсату, а це значить, що вона вбереже помешкання від утворення цвілі та перешкодить утворенню бактерій.

Трапляється, що люди роками лікують алергію, хвороби шкіри та дихальних шляхів, а справжня причина їхніх проблем зі здоров’ям криється в поганій вентиляції ванної кімнати.

Правильна сучасна вентиляція ванної сприятиме збільшенню терміну служби не лише меблів та ремонту, а й самої будівлі, незалежно від того, з яких матеріалів вона зроблена. Якщо якість вентиляції погана, досить швидко псується фарба, штукатурка, гіпсокартон, дзеркальні поверхні, ДСП й дерево. Навіть, якщо всі ці матеріали вологостійкі, термін їхньої придатності скорочується в рази через неправильну вентиляцію та бактерії, що розвиваються внаслідок постійної підвищеної вологості.

Отже, що б ви не запланували, будівництво ванної чи її ремонт, починати потрібно з вентиляції.

Ця стаття ознайомить вас із заходами, яких необхідно вжити для того, щоб повітря у ваших ванних кімнатах було чистим, свіжим та сприяло покращенню здоров’я.

Насамперед оберіть ефективну систему вентиляції, яка охоплюватиме всі житлові кімнати будинку із ванною/ваннами включно.

Якщо ви будуєте дім, розгляньте такі варіанти:

Однопотокова система  найпоширеніша, її використовують у 95% будинків. Суть: повітрозбірники, розміщені в житлових кімнатах, забезпечують постійний потік повітря знадвору.

Двопотокова системаслужить для оновлення повітря в приміщенні. Вона керує інсуфляцією (вдуванням) та видаленням повітря з помешкання, забезпечуючи кращу якість повітря в приміщенні та економію грошей завдяки тому, що зберігає тепло, тож рахунки за опалення не ростуть.

Для новобудов рекомендовані високоефективні системи VMC. Вони забезпечують постійне оновлення повітря та бездоганно підходять для будинків, де є кілька туалетів і ванних кімнат.

Обираючи систему, потрібно звертати увагу на такі чинники, як-от вимоги до будівлі, її розмір, бюджет тощо.

 

Якій системі вентиляції віддати перевагу?

Однопотокова система ― найпоширеніша. Чимало спеціалістів, які будують багато індивідуального житла, розглядають зазвичай саме її.

Однак, рекомендується використовувати двопотокову систему, і ось чому:

• Це система, яка використовує тепло, накопичене у ванній, забезпечуючи постійний тепловий комфорт.
• Вона рекуперує (повертає) приблизно 80% тепла, що міститься у витягнутому повітрі.
• Це зменшує потребу в додатковій енергії, отже, економить кошти на опаленні.
• Споживання енергії двопотокової системи  зменшується на чверть, якщо порівняти з однопотоковою.

Двопотокова система  також дасть змогу ефективніше видаляти забруднення в кімнатах будинку, зокрема у ванній. Цвіль, хімічні компоненти, дрібні частинки (пов’язані з нагріванням або зовнішнім забрудненням), вуглекислий газ або навіть чадний газ ― все це забруднювачі, небезпечні для здоров’я. Щоб оптимізувати продуктивність подвійного потоку, слід подбати про використання високоефективних фільтрів.

Найкращим рішенням для будинку стане однопотокова або двопотокова система вентиляції. Саме вона забезпечить усі потреби ефективної вентиляції нової оселі із ванною кімнатою включно.

Популярні блоги

22.05.2023

Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

Капілярна вологість — це явище, коли вода піднімається вгору через пори і проникнення в мікроскопічні тріщини в матеріалах, таких як цегла, бетон або штукатурка. Це може призводити до появи вологості, плям, пошкоджень матеріалів, появи плісняви та інших проблем. Ми підготували основні рекомендації, які допоможуть вам боротися з цим явищем у Вашому приміщенні.

Читати більше
09.05.2023

Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

Розповідаємо про сучасні стандарти вентиляції та важливість збереження чистого повітря в приміщеннях. Дамо відповідь на питання, які параметри повітря повинні бути контрольовані та які показники впливають на якість повітря в будівлях. Ознайомимо з сучасними технологіями вентиляції та їх ефективністю. Наголошуємо на тому, що забезпечення чистого повітря в приміщеннях має велике значення для здоров'я людей та підвищенні продуктивності роботи.

Читати більше
28.04.2023

Як правильно провітрювати приміщення?

Для чого провітрювати приміщення? І яка в цьому користь? Які практичні поради та на які фактори потрібно опиратись, щоб почувати себе комфортно у приміщенні.

Читати більше
20.04.2023

Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

Важливість систем вентиляції для забезпечення здорового та комфортного середовища в житлових приміщеннях. Розглянемо, які шкідливі речовини можуть знаходитися в повітрі, які проблеми можуть виникнути, якщо система вентиляції працює не належним чином. Також дамо практичні поради щодо обслуговування та підтримки ефективності систем вентиляції, які забезпечують чисте та здорове повітря для добробуту та комфорту.

Читати більше
11.04.2023

Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

Як правильно обрати систему вентиляції для будинку? Віддати перевагу однопотоковій чи двопотоковій системі? Як правильно розібратися в характеристиках? Та що таке однопотокова та двопотокова система вентиляції? Сьогодні ми дамо відповіді на основні питання, які з'являються під час вибору системи вентиляції.

Читати більше
22.08.2022

Як правильно обрати витяжний вентилятор

Конфігурація багатьох будинків та квартир включає внутрішні ванні кімнати, без вікон зі штучним освітленням. В таких кімнатах необхідно забезпечити вентиляцію, що не завжди досягається природними системами, тому установка витяжки буде найкращим рішенням. Пропонуємо розібратись з можливими варінтами побутових витяжних вентиляторів.

Читати більше
23.05.2022

Технологія SILENT від бренду Soler&Palau

Для S&P було недостатньо створити найтихіший вентилятор в світі. Інженери прагнули спроектувати досконалий і унікальний продукт. Щоб його безшумна робота відповідала заявленим характеристикам навіть після 5 років активного використанняякий. При цьому, він має бути доступний в середньому ціновому діапазоні. І їм це вдалось.

Читати більше

Каталог