Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

- Поради для наших клієнтів
Найвологіша зона квартири чи дому ― ванна. Скільки б не було таких кімнат, дуже важливо завчасно подбати про якісну вентиляцію. Правильна сучасна система обмежить утворення конденсату, а це значить, що вона вбереже помешкання від утворення цвілі та перешкодить утворенню бактерій.
Трапляється, що люди роками лікують алергію, хвороби шкіри та дихальних шляхів, а справжня причина їхніх проблем зі здоров’ям криється в поганій вентиляції ванної кімнати.
Правильна сучасна вентиляція ванної сприятиме збільшенню терміну служби не лише меблів та ремонту, а й самої будівлі, незалежно від того, з яких матеріалів вона зроблена. Якщо якість вентиляції погана, досить швидко псується фарба, штукатурка, гіпсокартон, дзеркальні поверхні, ДСП й дерево. Навіть, якщо всі ці матеріали вологостійкі, термін їхньої придатності скорочується в рази через неправильну вентиляцію та бактерії, що розвиваються внаслідок постійної підвищеної вологості.
Отже, що б ви не запланували, будівництво ванної чи її ремонт, починати потрібно з вентиляції.
Ця стаття ознайомить вас із заходами, яких необхідно вжити для того, щоб повітря у ваших ванних кімнатах було чистим, свіжим та сприяло покращенню здоров’я.
Насамперед оберіть ефективну систему вентиляції, яка охоплюватиме всі житлові кімнати будинку із ванною/ваннами включно.
Якщо ви будуєте дім, розгляньте такі варіанти:
• Однопотокова система ― найпоширеніша, її використовують у 95% будинків. Суть: повітрозбірники, розміщені в житлових кімнатах, забезпечують постійний потік повітря знадвору.
• Двопотокова система ― служить для оновлення повітря в приміщенні. Вона керує інсуфляцією (вдуванням) та видаленням повітря з помешкання, забезпечуючи кращу якість повітря в приміщенні та економію грошей завдяки тому, що зберігає тепло, тож рахунки за опалення не ростуть.
Для новобудов рекомендовані високоефективні системи VMC. Вони забезпечують постійне оновлення повітря та бездоганно підходять для будинків, де є кілька туалетів і ванних кімнат.
Обираючи систему, потрібно звертати увагу на такі чинники, як-от вимоги до будівлі, її розмір, бюджет тощо.
Якій системі вентиляції віддати перевагу?
Однопотокова система ― найпоширеніша. Чимало спеціалістів, які будують багато індивідуального житла, розглядають зазвичай саме її.
Однак, рекомендується використовувати двопотокову систему, і ось чому:
• Це система, яка використовує тепло, накопичене у ванній, забезпечуючи постійний тепловий комфорт.
• Вона рекуперує (повертає) приблизно 80% тепла, що міститься у витягнутому повітрі.
• Це зменшує потребу в додатковій енергії, отже, економить кошти на опаленні.
• Споживання енергії двопотокової системи зменшується на чверть, якщо порівняти з однопотоковою.
Двопотокова система також дасть змогу ефективніше видаляти забруднення в кімнатах будинку, зокрема у ванній. Цвіль, хімічні компоненти, дрібні частинки (пов’язані з нагріванням або зовнішнім забрудненням), вуглекислий газ або навіть чадний газ ― все це забруднювачі, небезпечні для здоров’я. Щоб оптимізувати продуктивність подвійного потоку, слід подбати про використання високоефективних фільтрів.
Найкращим рішенням для будинку стане однопотокова або двопотокова система вентиляції. Саме вона забезпечить усі потреби ефективної вентиляції нової оселі із ванною кімнатою включно.