Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

  • Поради для наших клієнтів
11.04.2023

Найвологіша зона квартири чи дому ― ванна. Скільки б не було таких кімнат, дуже важливо завчасно подбати про якісну вентиляцію. Правильна сучасна система обмежить утворення конденсату, а це значить, що вона вбереже помешкання від утворення цвілі та перешкодить утворенню бактерій.

Трапляється, що люди роками лікують алергію, хвороби шкіри та дихальних шляхів, а справжня причина їхніх проблем зі здоров’ям криється в поганій вентиляції ванної кімнати.

Правильна сучасна вентиляція ванної сприятиме збільшенню терміну служби не лише меблів та ремонту, а й самої будівлі, незалежно від того, з яких матеріалів вона зроблена. Якщо якість вентиляції погана, досить швидко псується фарба, штукатурка, гіпсокартон, дзеркальні поверхні, ДСП й дерево. Навіть, якщо всі ці матеріали вологостійкі, термін їхньої придатності скорочується в рази через неправильну вентиляцію та бактерії, що розвиваються внаслідок постійної підвищеної вологості.

Отже, що б ви не запланували, будівництво ванної чи її ремонт, починати потрібно з вентиляції.

Ця стаття ознайомить вас із заходами, яких необхідно вжити для того, щоб повітря у ваших ванних кімнатах було чистим, свіжим та сприяло покращенню здоров’я.

Насамперед оберіть ефективну систему вентиляції, яка охоплюватиме всі житлові кімнати будинку із ванною/ваннами включно.

Якщо ви будуєте дім, розгляньте такі варіанти:

Однопотокова система  найпоширеніша, її використовують у 95% будинків. Суть: повітрозбірники, розміщені в житлових кімнатах, забезпечують постійний потік повітря знадвору.

Двопотокова системаслужить для оновлення повітря в приміщенні. Вона керує інсуфляцією (вдуванням) та видаленням повітря з помешкання, забезпечуючи кращу якість повітря в приміщенні та економію грошей завдяки тому, що зберігає тепло, тож рахунки за опалення не ростуть.

Для новобудов рекомендовані високоефективні системи VMC. Вони забезпечують постійне оновлення повітря та бездоганно підходять для будинків, де є кілька туалетів і ванних кімнат.

Обираючи систему, потрібно звертати увагу на такі чинники, як-от вимоги до будівлі, її розмір, бюджет тощо.

 

Якій системі вентиляції віддати перевагу?

Однопотокова система ― найпоширеніша. Чимало спеціалістів, які будують багато індивідуального житла, розглядають зазвичай саме її.

Однак, рекомендується використовувати двопотокову систему, і ось чому:

• Це система, яка використовує тепло, накопичене у ванній, забезпечуючи постійний тепловий комфорт.
• Вона рекуперує (повертає) приблизно 80% тепла, що міститься у витягнутому повітрі.
• Це зменшує потребу в додатковій енергії, отже, економить кошти на опаленні.
• Споживання енергії двопотокової системи  зменшується на чверть, якщо порівняти з однопотоковою.

Двопотокова система  також дасть змогу ефективніше видаляти забруднення в кімнатах будинку, зокрема у ванній. Цвіль, хімічні компоненти, дрібні частинки (пов’язані з нагріванням або зовнішнім забрудненням), вуглекислий газ або навіть чадний газ ― все це забруднювачі, небезпечні для здоров’я. Щоб оптимізувати продуктивність подвійного потоку, слід подбати про використання високоефективних фільтрів.

Найкращим рішенням для будинку стане однопотокова або двопотокова система вентиляції. Саме вона забезпечить усі потреби ефективної вентиляції нової оселі із ванною кімнатою включно.

Популярні блоги

20.03.2024

Реверсивний вентилятор: як купити й не помилитися

Перед тим, як купити реверсивний вентилятор, важливо розуміти, що ви врахували всі важливі характеристики й обрали пристрій правильно. Ефективність роботи припливно-витяжної вентиляції та зручність у користуванні нею залежить від багатьох чинників. Щоб не пропустити жодного важливого моменту, прочитайте статтю «Реверсивний вентилятор: як купити й не помилитися».

Читати більше
06.03.2024

Канальні вентилятори: як розібратися в характеристиках

Як правильно обрати канальний вентилятор для вашого приміщення? Які якості важливі, а за які можна не переплачувати. Про такі важливі параметри, як-от продуктивність, повітряний потік, шум, захист і комплектацію читайте у статті «Канальні вентилятори: як розібратися в характеристиках».

Читати більше
14.02.2024

Маленькі ванні кімнати: як облаштувати вентиляцію

Є одна маленька кімната в квартирі чи будинку — що найчастіше стає джерелом забруднення повітря. Саме тут насамперед з’являється пліснява, запах від якої шириться по всьому домі. Ця кімната — ванна. Дізнайтеся про сучасні рішення для облаштування ефективної вентиляції у ванній, щоб попередити появу цвілі.

Читати більше
24.01.2024

Надмірна вологість у ванній кімнаті: чому вона виникає та на що впливає

На перший погляд, надмірна вологість у ванній кімнаті ㅡ це цілком логічно: гаряча пара осідає на холодних поверхнях, от і утворюються краплі конденсату. Проте, якщо так буде постійно, це призведе до появи плісняви та грибка. А це вже ㅡ серйозна проблема. Чим загрожує надмірна вологість у ванній та як із нею боротися читайте у статті «Надмірна вологість у ванній кімнаті: чому вона виникає та на що впливає».

Читати більше
21.12.2023

Три види сирості у приміщеннях: особливості, причини та як позбутися

Сирі приміщення ― небезпечні. По-перше, перебування в них може спровокувати хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції. По-друге, якщо будівля довго страждає від підвищеного рівня вологості, вона може навіть обвалитися. Усунути сирість не лише можна, це необхідно робити терміново, щоб запобігти серйозним негативним наслідкам. Насамперед потрібно визначити, яким із трьох видів сирості вражене ваше приміщення, що є причиною: вологість через фільтрацію, капілярна вологість чи конденсаційна. Про це та заходи боротьби із сирістю мова в цій статті.

Читати більше
13.12.2023

Чорна п’ятниця на товари Soler & Palau

Акція «Різдвяні знижки» ― це знижки 15% на продукцію іспанського бренду Soler & Palau. 

Читати більше
01.12.2023

Як позбутися плісняви раз і назавжди

Дослідження важливості боротьби з пліснявою та її впливу на здоров'я і середовище вивчається у нашій останній статті. Розбираємося, як уникнути появи цвілі вдома та зберегти комфорт та безпеку для всієї родини. Дізнавайтесь більше про боротьбу з плісняаою у нашій новій статті.

Читати більше
08.11.2023

Три причини, щоб установити датчики якості повітря

У цій статті розглянемо важливість контролю якості повітря в будівлях і визначимо чотири категорії якості повітря згідно з стандартом IDA, залежно від призначення приміщень. Також вкажемо на необхідність використання малошумних витяжних вентиляторів, таких як SILENT DUAL, для покращення якості повітря в вологих приміщеннях та наголосимо на перевагах інтелектуальної регуляції. Завдяки використанню датчиків якості повітря, можливо досягти більш ефективної вентиляції, що призводить до зменшення споживання енергії та поліпшення комфорту в приміщеннях.

Читати більше
01.11.2023

Чорна п’ятниця на товари Soler & Palau

Акція «Чорноп’ятничні закупи» ― це знижки 20% на продукцію іспанського бренду Soler & Palau. 

Читати більше
24.10.2023

Як розрахувати систему вентиляції для промислового складу

На сучасних промислових складах системи вентиляції стають необхідністю. Вони забезпечують оптимальні умови для зберігання товарів та комфорт для працівників. Процес встановлення вентиляційної системи поділяється на два етапи: проєктування та монтаж. Проєктування вимагає ретельного аналізу і розрахунків, щоб відповідати специфічним потребам підприємства. У цій статті надамо огляд методики розрахунку вентиляції та визначемо ключові фактори, які слід враховувати під час процесу. Також підкреслемо важливість відповідності стандартам безпеки та екології, а також вплив вентиляції на продуктивність працівників та витрати підприємства.

Читати більше

Каталог