Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

  • Технології та виробництво
09.05.2023

Два роки пандемії по всій планеті змусили переглянути перелік санітарних заходів та надавати більше уваги провітрюванню приміщень. Можна сказати, що сьогодні, як ніколи актуальний і необхідний розумний підхід до проектування приміщень, так завана культура турботи про чисте повітря, яка гарантує хорошу вентиляцію, але це стосується лише новобудов.

А більшість будівель ― це старі конструкції, розміщені зазвичай у центральних районах міст. Багато з них мають історичну та архітектурну цінність. Частину становить житловий фонд, але не завжди. Найчастіше саме в таких спорудах, яким десятки або й сотні років, розташовуються освітні центри, торговельні приміщення, офіси, розважальні заклади, медичні установи. У таких приміщеннях дуже висока відвідуваність, отже, єдиний правильний вихід ―підвищити ефективність за рахунок удосконалення системи вентиляції.

Важливо знати, що якість повітря в кожному приміщенні повністю залежить від вентиляції, яка базується на розрахунках і реальних даних. Правильні розрахунки, зроблені висококваліфікованими спеціалістами, — гарантія ефективного повітрообміну в приміщенні та енергозбереження системи вентиляції.

 

Чи достатньо провітрювань?

Вентиляція внутрішніх приміщень не є примхою чи вимогою стійкої сертифікації. Це нова культура, що формується у світі, і ми всі повинні прийняти її після пандемії задля здоров’я відвідувачів і працівників. Щоб природна система вентиляції була ефективною, потрібно правильно розрахувати розмір і тип вікон. Тоді провітрювання забезпечуватиме комфортний та здоровий мікроклімат.  

Отже, замість того, щоб акцентувати увагу на кількості провітрювань, набагато ефективніше проаналізувати та переконатися, що ці приміщення з точки зору якості вентиляції відповідають міжнародним стандартам, і ризик зараження в них мінімальний.

 

Які стандарти визначають параметри вентиляції

Ми вже писали про типи вентиляції, природну, так і механічну, з вентиляційним обладнанням, і, зрештою, кожне приміщення може мати будь-який тип із цих двох або комбінацію обох. Потрібно бути впевненим, що вони відповідають необхідним параметрам, які є показниками, що вентиляція досягає своєї мети: видаляє забруднення із приміщення та надходить приплив чистого повітря в приміщення.

Існують міжнародні рекомендації, які професіонали беруть за основу для розрахунків вентиляції. Можна орієнтуватися на ASHRAE — Американське товариство інженерів з опалення, охолодження та кондиціонування повітря — це американська професійна асоціація, яка вдосконалює проєктування та будівництво систем опалення, вентиляції, кондиціонування та охолодження, а також CIBSE, ISO тощо. Кожна з цих професійних організацій має стандарти чи вказівки щодо забезпечення належної вентиляції у внутрішніх приміщеннях. 

Наприклад, стандарти ISO 17772-1 й ISO 17772-2 вказують на вимоги до параметрів якості повітря в приміщенні а також визначають ці параметри для проєктування систем будівлі та розрахунків енергетичної ефективності. Зокрема в ISO/TR 17772-2:2018 ви знайдете методи довгострокової оцінки внутрішнього середовища; критерії для вимірювань; параметри для моніторингу внутрішнього середовища в наявних будівлях.

Що стосується українських стандартів, то вони зазначені в документах:

БН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування.
ДСТУ Б EN 15241:2015 Вентиляція будівель. Методи розрахунку енерговитрат при вентиляції та інфільтрації повітря у будівлях (EN 15241:2007 + EN 15241:2007/АС:2011, IDT).

ДСТУ Б EN 15242:2015 Вентиляція будівель. Розрахункові методи визначення витрат повітря на вентиляцію будівель з урахуванням інфільтрації (EN 15242:2007, IDТ).

ДСТУ Б EN 15243:2015 Вентиляція будівель. Розрахунок температури приміщень та методи визначення навантажень і енергопотреб для будівель з системами кондиціонування повітря (EN 15243:2007, IDТ).

 

Хто може провести діагностику вентиляції

Враховуючи, що кожна методологія базується на проведенні певних розрахунків, можна точно сказати, що тільки професіональний інженер здатен провести аналіз і діагностику приміщень та визначити, чи ефективно працює вентиляція.. Після діагностики спеціаліст може надати відповідну документацією, де у висновку вказати, чи відповідає сучасним стандартам приміщення з точки зору вентиляції, а чи необхідно вжити заходів для покращення його вентиляції.

Якщо Ви обираєте вентиляційну систему для свого будинку, квартири, офісу, школи, будь-якого громадського закладу чи комерційного приміщення, завжди можете розраховувати на нас. Наші інженери зроблять правильні розрахунки згідно з міжнародними стандартами та українськими нормами, підіберуть вентиляційну систему, яка буде ідеально працювати у приміщенні, забезпечуючи доступ чистого повітря та підтримуючи здоровий мікроклімат. 

Щоб отримати консультацію, зверніться за номером +38 067 442 87 80 або напишіть на імейл: info@solerpalau.org.ua

Популярні блоги

22.05.2023

Як позбутися капілярної вологи в будівлях і гаражах: ефективні рішення

Капілярна вологість — це явище, коли вода піднімається вгору через пори і проникнення в мікроскопічні тріщини в матеріалах, таких як цегла, бетон або штукатурка. Це може призводити до появи вологості, плям, пошкоджень матеріалів, появи плісняви та інших проблем. Ми підготували основні рекомендації, які допоможуть вам боротися з цим явищем у Вашому приміщенні.

Читати більше
09.05.2023

Стандарти сучасної вентиляції або що таке культура турботи про чисте повітря

Розповідаємо про сучасні стандарти вентиляції та важливість збереження чистого повітря в приміщеннях. Дамо відповідь на питання, які параметри повітря повинні бути контрольовані та які показники впливають на якість повітря в будівлях. Ознайомимо з сучасними технологіями вентиляції та їх ефективністю. Наголошуємо на тому, що забезпечення чистого повітря в приміщеннях має велике значення для здоров'я людей та підвищенні продуктивності роботи.

Читати більше
28.04.2023

Як правильно провітрювати приміщення?

Для чого провітрювати приміщення? І яка в цьому користь? Які практичні поради та на які фактори потрібно опиратись, щоб почувати себе комфортно у приміщенні.

Читати більше
20.04.2023

Як системи вентиляції забезпечують нас чистим повітрям

Важливість систем вентиляції для забезпечення здорового та комфортного середовища в житлових приміщеннях. Розглянемо, які шкідливі речовини можуть знаходитися в повітрі, які проблеми можуть виникнути, якщо система вентиляції працює не належним чином. Також дамо практичні поради щодо обслуговування та підтримки ефективності систем вентиляції, які забезпечують чисте та здорове повітря для добробуту та комфорту.

Читати більше
11.04.2023

Вентиляція в будинку: як обрати найкращу систему

Як правильно обрати систему вентиляції для будинку? Віддати перевагу однопотоковій чи двопотоковій системі? Як правильно розібратися в характеристиках? Та що таке однопотокова та двопотокова система вентиляції? Сьогодні ми дамо відповіді на основні питання, які з'являються під час вибору системи вентиляції.

Читати більше
22.08.2022

Як правильно обрати витяжний вентилятор

Конфігурація багатьох будинків та квартир включає внутрішні ванні кімнати, без вікон зі штучним освітленням. В таких кімнатах необхідно забезпечити вентиляцію, що не завжди досягається природними системами, тому установка витяжки буде найкращим рішенням. Пропонуємо розібратись з можливими варінтами побутових витяжних вентиляторів.

Читати більше
23.05.2022

Технологія SILENT від бренду Soler&Palau

Для S&P було недостатньо створити найтихіший вентилятор в світі. Інженери прагнули спроектувати досконалий і унікальний продукт. Щоб його безшумна робота відповідала заявленим характеристикам навіть після 5 років активного використанняякий. При цьому, він має бути доступний в середньому ціновому діапазоні. І їм це вдалось.

Читати більше

Каталог