fbpx

Вентиляція в приміщеннях перешкоджає утворенню конденсату, цвілі і грибка, створює комфортний мікроклімат. Вентиляція особливо важлива у: ванній кімнаті, туалеті, кухні, підвалі та котельнях.
Розрізняють природну та примусову вентиляцію.

Природна вентиляція в приватному будинку полягає в тому, що в стінах прокладаються спеціальні канали, по яких здійснюється циркуляція повітря. Відпрацьоване повітря з будинку виходить назовні. Замість нього в будинок поступає свіже повітря – через вікна, двері та інші щілини.

Повітрообмін здійснюється за допомогою тяги в системі витяжних повітропроводів. Повітрообмін починається в кімнатах, далі повітроводи йдуть вгору, на горище і тоді на дах.

Для вентиляції потрібно забезпечити приплив свіжого повітря. Вентиляція – це заміна використаного повітря свіжим. Якщо в будинку закриті всі двері та вікна, перекриті всі джерела свіжого повітря, то природна вентиляція працювати не буде, адже не буде перепаду тиску та тяги в каналах. Вентиляція стане замість виведення повітря закачувати в приміщення через вентиляційну трубу продукти згоряння, пил та інші шкідливі залишки.

Приплив свіжого повітря обов’язково повинен бути організований цілодобово у всіх кімнатах.

Примусову вентиляцію використовують там, де не хватає природньої вентиляції – у ванній кімнаті, туалеті або кухні.

Примусова вентиляція – це видалення повітря за допомогою витяжного вентилятора або витяжки.

Рекомендації при проектуванні вентиляції:

Рекомендації по реконструкції вентиляції:

Like this:

%d bloggers like this: